KNGCR4120SI0.25
King Engine Bearings
    No reviews yet Write a Review
    SKU:
    CR4120SI0.25
    MPN:
    CR4120SI0.25
    KNGCR4120SI0.25
    King Engine Bearings
      No reviews yet Write a Review
      SKU:
      MPN:
      Upgrade Options:
      Description
      Extra Information
      Brand:
      Engine Make:
      King Bearings
      Material:
      OE-Replacment version(Bi-Metal)
      internal sku:
      KNGCR4120SI0.25
      line code:
      KNG
      Housing Diameter:
      48.02 / 48.00 mm
      Shaft UnderSize:
      0.25mm
      STD Max Thickness:
      1.493 MM
      STD Shaft Diameter:
      45.00 / 44.98 mm